Oglasi - Advertisement

Genetika igra ključnu ulogu u oblikovanju našeg prirodnog mirisa, ali bitno je priznati utjecaj naših prehrambenih izbora na to kako mirišemo. Neka hrana može potaknuti ugodnu aromu, dok druga, čak i ako je ukusna, može uzrokovati tjelesni miris. Na primjer, kada procjenjujemo jogurt i mlijeko, pojavljuju se značajne razlike koje utječu na naše osjetilo mirisa.

Prisutnost aktivnih kultura u jogurtu smanjuje sulfitne spojeve, male kemijske krivce koji uzrokuju neugodne mirise. Nadalje, sadržaj vitamina D u jogurtu pomaže u smanjenju razine štetnih bakterija u ustima, što potiče svježiji dah. S druge strane, mlijeko sadrži kolin, spoj koji tijelo pretvara u trimetilamin, što može rezultirati nepoželjnim mirisom tijela. Isto tako, pića i biljke, poput biljnih čajeva, također mogu pojačati miris tijela. Čajevi bogati antioksidansima pomažu tijelu u detoksikaciji.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

  • Ovi napitci potiču proces detoksikacije, što rezultira čišćim tijelom i ugodnijim mirisom. S druge strane, iako je kava omiljena opcija za mnoge, ona može proizvesti suprotne učinke jer kofein može pojačati znojenje i dovesti do neželjenih mirisa. Skrećući našu pozornost na voće i povrće, jabuke su pouzdani suputnici za svjež dah. Zahvaljujući svojim detoksikacijskim svojstvima, jabuke se bore protiv lošeg zadaha, za razliku od povrća poput cvjetače koje sadrži kolin. Cvjetača, kao i ostalo povrće poput brokule i kupusa, obiluje spojevima sumpora koji se razgrađuju i kroz pore kože stvaraju neugodan miris.

Citrusno voće, uključujući naranče, ima sposobnost jačanja naših osjetila mirisa. Miris citrusa može učinkovito prikriti nepoželjne mirise. S druge strane, iako bundeva ima zdravstvene prednosti, ona sadrži kolin koji tijelo pretvara u trimetilamin. Ova tvar se može nakupiti i rezultirati neugodnim mirisom. Sastojci poput češnjaka i luka poboljšavaju okus mnogih jela, ali njihove značajne razine sumpornih spojeva mogu proizvesti nepoželjan miris. Nasuprot tome, začini poput kardamoma i cimeta ne samo da poboljšavaju okus hrane, već također daju ugodan miris i djeluju kao prirodni dezodoransi. Nadalje, celer i šparoge predstavljaju zanimljive primjere;

Vjeruje se da konzumiranje celera povećava privlačnost osobe jer može potaknuti oslobađanje privlačnih feromona. S druge strane, šparoge imaju asparaginsku kiselinu koja može uzrokovati neugodan miris urina, a kod nekih i tjelesni miris. Što se tiče izbora mesa, bijela riba se smatra boljom alternativom crvenom mesu. Sporija probava crvenog mesa može dovesti do neželjenih mirisa. Studije pokazuju da je ženama privlačniji miris osoba koje izbjegavaju crveno meso od onih koji ga često uključuju u svoju prehranu.

Stoga, ako želite postići privlačniji miris tijela, odabir ribe mogao bi biti razumnija odluka. Ukratko, sjemenke poput piskavice i bundeve igraju važnu ulogu u održavanju svježine. Piskavica pomaže u probavi i uklanja toksine koji pridonose neželjenim mirisima, dok sjemenke bundeve, koje su bogate kolinom, mogu uzrokovati loš zadah. Odabirom odgovarajuće hrane možemo značajno utjecati na vlastiti miris, izbjegavajući neugodne okolnosti i jačajući samopouzdanje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here