Oglasi - Advertisement

Dr. Momčilo Matić govorio je o značaju probiotika i istaknuo različite namirnice koje pozitivno pridonose zdravlju. Istaknuo je ulogu probiotika u očuvanju zdravlja crijeva i cjelokupnog funkcioniranja organizma, istaknuvši kako se ravnoteža crijevne flore može poremetiti.

Dr. Matić naglašava da se od bolesti crijeva može očitovati niz simptoma, na što mogu utjecati i stres i razni drugi čimbenici. Simptomi povezani s bolestima crijeva mogu se razlikovati, ali mogu ukazivati ​​i na dodatne zdravstvene probleme. Uporni umor, poteškoće sa spavanjem, nadutost, niska energija, razdražljivost i povremena agresija mogu poslužiti kao pokazatelji.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

  • Nadalje, možete se susresti s problemima poput srčanih problema, smanjenog apetita, kognitivnog pada, gubitka pamćenja, nadutosti, probavnih smetnji, zatvora i nelagode u trbuhu. Dok simptoma ima mnogo, dr. Matić pojašnjava da to ne znači automatski postojanje crijevne bolesti. Poremećaji crijeva mogu rezultirati nizom autoimunih bolesti, karcinoma i drugih zdravstvenih problema.

Bitno je prepoznati da odgovarajuća prehrana može pozitivno utjecati na naš mikrobiom, posebice na bakterije u našem tijelu. Usmjeravanjem na odgovarajuću hranu i osiguravanjem zdrave ravnoteže možemo spriječiti razmnožavanje štetnih bakterija. Ako posumnjamo na problem s našim crijevima, uzimanje dodataka prehrani može poboljšati naš mikrobiom.

  • Smanjenje mikrobioma može rezultirati pojavom alergija, što je povezano s našim imunološkim sustavom. Probiotici imaju veliku važnost. Prema riječima liječnika, ove korisne bakterije neophodne su za pravilan rad crijeva i mogu pomoći u prevenciji raznih bolesti. Probiotici se sastoje od živih bakterijskih kultura, uglavnom sa sojevima lactobacillus i bifidum, koji su tipično prisutni u gotovo svim probiotičkim proizvodima.

Uključivanje ovih korisnih bakterija u prehranu odraslih i djece je važno. Te se žive kulture mogu naći u dodacima prehrani i često su uključene u određene prehrambene artikle, posebice mliječne proizvode. Probiotici igraju ključnu ulogu u održavanju zdrave mikroflore, osobito u razdobljima poremećaja.

Oni stvaraju metabolite koji pomažu u održavanju zdrave funkcije crijeva i pomažu u smanjenju rizika od povećane crijevne propusnosti. Nadalje, mogu doprinijeti prevenciji nekoliko zdravstvenih problema. Liječnik je istaknuo da pretjerani unos vitamina putem dodataka prehrani može biti štetan i naglasio važnost davanja prioriteta prehrani kako bi se prirodnim putem stekli esencijalni vitamini i minerali.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here