Činjenica je da danas tvrtke proizvode strojeve i uređaje na način da rade vrlo kratko; dakle, prisiljeni smo ih kupovati iznova i iznova. Ali, ako znamo kako postupati s tim uređajima, oni će trajati cijeli život. Danas smo odali tajnu za perilicu rublja.
Kako bi vaša perilica rublja bila čista, svježa i radila najbolje, preporučuje se redovito čišćenje. To se lako može učiniti pomoću nekoliko sastojaka koji se obično nalaze kod kuće.
Započnite stavljanjem dvije tablete deterdženta za pranje posuđa bez omota u bubanj samog stroja.
Zatvorite vrata i postavite perilicu za pranje pamučnog rublja na 60 stupnjeva Fahrenheita. Talog će biti vidljiv tijekom čišćenja i na kraju će voda izgledati prilično čista. Sada dodajte polovicu limuna iscijeđenog u pastu za zube u bubanj stroja.
Nanesite pastu na unutarnju stranu vrata s drugom polovicom koja ispire neugodne mirise i ostavlja vrata svjetlucavim i svježim. Također, očistite gumenu brtvu unutar perilice sodom bikarbonom i octom. Svi ovi jednostavni načini pomoći će vam da svoju perilicu održavate ispravnom kako bi vaše rublje bilo osvježavajuće, kao i produljiti vijek trajanja i poboljšati funkcioniranje perilice.
BONUS TEKST:
Apiterapija je sastavni dio alternativne medicine; to je korištenje pčelinjih proizvoda za rješavanje određenih zdravstvenih problema i uključivanje u svakodnevnu prehranu za jačanje zdravlja i sprječavanje bolesti kod ljudi i životinja.
Pčelinji proizvodi ne zaustavljaju se samo na oralnom unosu, kao što se vidi u apiterapiji, već mogu uključivati topikalne primjene kao što je korištenje meda za olakšavanje zacjeljivanja rana koje sporo zacjeljuju, korištenje otopina propolisa za liječenje gljivičnih infekcija stopala i herpesa, korištenje pčelinjeg otrova u liječenje reumatizma i ugradnja matične mliječi u kreme protiv starenja, među mnogim drugim primjenama.
Mora se naglasiti da su pčelinji proizvodi prihvatljivi za čovjeka za razliku od sintetičkih materijala. Složeni sastav i sinergistička svojstva ovih proizvoda neophodni su za potporu zdravlju i liječenje bolesti.Sve je veća primjena preparata koji sadrže med, pelud, propolis i matičnu mliječ koji blagotvorno djeluju na organizam. Kvaliteta meda i biljni izvor iz kojeg dolazi uvelike određuju njegovu učinkovitost u liječenju. Zbog posebnog sastava ima izrazita antimikrobna i antioksidativna svojstva.
To je lako probavljiva hrana koja pomaže u brzom vraćanju izgubljene energije. Redovita konzumacija povećava fizičku izdržljivost, psihičku ravnotežu. Hranjive tvari koje se nalaze u sirovom medu i propolisu vjerojatno bi mogle pomoći u prevenciji raka.
Osim toga, kombinirana primjena drugih lijekova s velikom sinergijom flavonoida prisutnih u medu, propolisu i peludi značajno pridonosi antikancerogenoj profilaksi i terapiji.
Istraživanja su pokazala da redoviti unos meda povećava razinu korisnih antioksidansa u krvi koji djeluju antibakterijski. Terapeutska svojstva meda za ublažavanje simptoma povezanih s infekcijama gripom i prehladom već su dugo poznata u tradicionalnoj medicinskoj praksi.
Nedavne znanstvene potvrde dokazale su da je med dobar prirodni zaslađivač za dijabetičare i bolesnike s hiperkolesterolemijom. Med ima nekoliko medicinskih svojstava, poboljšava apsorpciju i učinkovitost lijekova, detoksificira tijelo uklanjanjem toksina i poboljšava terapijske prednosti protiv brojnih bolesti poput gastritisa, peptičkog ulkusa i crijevnih infekcija s kontrolnim učinkom na izlučivanje želučane kiseline i djelovanje detoksikacije na jetru.
Izvrsno djeluje kao kućno rješenje za ginekološke probleme – jutarnje mučnine i različita respiratorna stanja uključujući kronični bronhitis, bronhijalnu astmu, rinitis, alergijski rinitis, te faringitis, sinusitis kao i laringitis.Također ispravlja anoreksiju, pomaže u normalizaciji rada crijeva, ublažava zatvor, a također jako pomaže kod hemoroida.