Slavko Štimac je jedan od poznatijih glumaca na našim prostorima, danas je on oženjen sa Vesnom Golubović, a malo ko zna da je ona isto tako jako uspješna u profesiji sa kojom se bavi.
Glumac Slavko Štimac za života je izgradio zapaženu karijeru, a na televiziji je debitirao 1972. godine filmom “Vuk samotnjak.
Dok su nam njegove uloge svima dobro poznate, njegov osobni život ostaje manje poznat. Oženjen je Vesnom Golubović, a malo ko zna za njen značajan uspjeh u karijeri. Diplomirala je na Fakultetu likovnih umjetnosti 1980. godine u klasi profesora Stojana Čelića, a sljedeće godine seli u New York.
- „Nije to bila hrabrost, kako mnogi smatraju, to je više ličilo na ludilo. Krenuo sam kao da sam krenuo na put, noseći jednu torbu u kojoj su bile dve knjige: „Srpske junačke pesme“ i „Novi zavet“. Imala sam malo novca, nedostajalo mi je engleskog, ali sam bila odlučna u odluci da ostanem tamo na neodređeno vrijeme”, izjavila je u jednom od svojih rijetkih javnih istupa.
U “Velikoj jabuci” neprimjetno se integrirala u umjetničko okruženje. Autorica je mnogih samostalnih i skupnih izložbi, stvarala zidne instalacije, eksperimentirala s dizajnom knjiga i razvijala scenografije za suvremene balete. Ipak, izabrala je povratak u Beograd, gdje se posvetila svom studiju.
Vesna i Slavko ne mogu posjećivati javna okupljanja niti popularna odredišta za odmor. Prema riječima njihovih prijatelja, umjetnički dvojac svoje slobodno vrijeme koristi za razgledavanje hercegovačkih manastira, gdje rado sudjeluju u liturgijama, prenosi “Hello.
BONUS TEKST
Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.
Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.
U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.
Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.
- Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.
Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.