Nataša Ninković, talentovana glumica koja je poznata po tome što izbegava da se previše izlaže javnosti kada je u pitanju njen porodični život, često preferira da govori o svom umetničkom radu i projektima na kojima je angažovana. Njen privatni život je uglavnom van dometa medija, čime pokazuje svoj fokus na profesionalne uspehe, a ne na osobne detalje. Bez obzira na to, nije tajna da je u braku sa Nenadom Šarencem, biznismenom sa kojim ima dvoje dece. Njeni sinovi, Luka i Matija, već neko vreme žive u inostranstvu, gde nastavljaju svoje obrazovanje, a kako sama Ninković priznaje, bilo joj je izuzetno teško da se nosi sa njihovim odlaskom.
U jednom od svojih intervjua, Nataša je otvoreno podelila da je za njihov odlazak pripremala ne samo sebe, već i porodicu, i to kroz dvoipogodišnji rad sa psihologom. Ovaj korak je bio ključan za njenu emocionalnu pripremu, jer, kako je istakla, nije bilo lako pomiriti se sa činjenicom da su deca krenula na drugi kontinent. Taj period prilagođavanja bio je izazov, ali ona je uspela da se nosi sa situacijom.
Društveni život, međutim, nije prestao da bude važan za Natašu. Osim što se posvetila poslovnim obavezama, ona je nastavila da neguje svoja prijateljstva i druženja. Prvi dan 2025. godine nije provela sama, već u društvu jedne od najvećih muzičkih legendi Balkana, Zdravka Čolića. Ovaj susret sa Čolom, kako ga mnogi od milošte zovu, svakako je bio poseban trenutak za Ninković, jer je obeležio početak godine sa jednim od njenih bliskih prijatelja.
Ovakvi trenuci svedoče o tome da, iako je Nataša veoma posvećena svojoj karijeri i porodici, ne zaboravlja da ceni prijatelje i ljude sa kojima je u prošlosti gradila odnose. Uprkos tome što većina njenih aktivnosti uključuje profesionalne aspekte, ona jasno pokazuje da se njeni prijatelji i društveni život nalaze na značajnom mestu u njenoj svakodnevici.
BONUS TEKST
Apiterapija, ključna komponenta prirodne medicine, obuhvaća korištenje pčelinjih proizvoda za liječenje specifičnih zdravstvenih stanja, kao i njihovo uključivanje u svakodnevnu prehranu za promicanje dobrobiti i prevenciju bolesti kod ljudi i životinja. Primjena pčelinjih proizvoda u apiterapiji nadilazi oralnu konzumaciju i uključuje lokalizirane tretmane, kao što su lokalna uporaba meda za pomoć u zacjeljivanju rana koje sporo zacjeljuju, otopine propolisa za suzbijanje gljivičnih infekcija na stopalima i herpesa, terapijska primjena pčelinji otrov za reumatske bolesti i uključivanje matične mliječi u kreme protiv starenja, među ostalim primjerima.
Bitno je naglasiti da pčelinjim proizvodima organizam ne može odoljeti, za razliku od sintetičkih proizvoda. Kompleksan sastav i sinergijski učinci pčelinjih proizvoda čine ih neprocjenjivim u očuvanju zdravlja i liječenju raznih bolesti. Popularnost pripravaka koji sadrže med, pelud, propolis i matičnu mliječ sve je veća zbog njihovog blagotvornog djelovanja na organizam.
Učinkovitost meda kao ljekovite tvari ovisi o kalibru meda i specifičnom biljnom izvoru iz kojeg potječe. Zbog svog osebujnog sastava, med posjeduje vrijedna antimikrobna i antioksidativna svojstva. Štoviše, med služi kao visoko probavljiva hrana koja trenutno nadoknađuje osiromašene razine energije, dok njegova produljena konzumacija pridonosi poboljšanoj fizičkoj izdržljivosti i mentalnoj ravnoteži. Sirovi med i propolis sadrže fitonutrijente koji su pokazali potencijal u prevenciji razvoja raka. Nadalje, kombinirani utjecaj flavonoida prisutnih u medu, propolisu i peludi, kada se koriste zajedno s drugim lijekovima, značajno utječe na prevenciju i liječenje tumora.
Dokazano je da redoviti unos meda povećava prisutnost korisnih antioksidansa u krvotoku, koji imaju antibakterijska svojstva.
- Tradicionalni lijekovi odavno su prepoznali ljekovita svojstva meda u ublažavanju simptoma gripe i prehlade. Opsežna istraživanja su uvjerljivo pokazala da med služi kao optimalni prirodni zaslađivač za osobe s dijabetesom tipa 2 i povišenim razinama kolesterola.
Ljekovita svojstva meda su višestruka, jer ne samo da pospješuje apsorpciju i učinkovitost lijekova, već i pročišćava organizam eliminirajući štetne tvari. Njegove terapeutske prednosti proširuju se na liječenje različitih stanja, uključujući gastritis, čir na želucu i crijevne infekcije, kao i regulaciju lučenja želučane kiseline i detoksikaciju jetre. Med se također koristi u liječenju ginekoloških problema, ublažavanju jutarnjih mučnina i liječenju respiratornih bolesti kao što su kronični bronhitis, bronhijalna astma, rinitis, alergijski rinitis, faringitis, sinusitis i laringitis. Nadalje, pomaže kod anoreksije ili gubitka apetita, normalizira rad crijeva, ublažava zatvor i pomaže kod hemoroida.