Danas pišemo o savjetu nutricionistkinje za poboljšanje crijeva. Jedan od njih je jako jednostavan, a on je ustvari jedno piće.
Održavanje dobrog zdravlja, što uključuje pravilnu probavu i rad crijeva, uvelike se oslanja na uravnoteženu prehranu i dosljednu tjelesnu aktivnost. Prema riječima nutricionistice Đane, koja se može pohvaliti s više od 150.000 pratitelja na TikToku, određeni napitak može poboljšati rad crijeva.
Koraci za pripremu napitka
U videu na TikToku, Đana je podijelila svoja tri najbolja prijedloga za poboljšanje zdravlja crijeva. Početna preporuka je konzumiranje tople vode ujutro prije bilo koje druge aktivnosti. Osim toga, predložila je uključivanje elektrolita u prahu u vodu, iako topla voda sama po sebi može uvelike poboljšati probavu.
“Konzumiranje tople vode na prazan želudac je korisno. Ja obično pijem oko 910 ml. Mogli biste razmisliti o dodavanju praha elektrolita u svoje piće. Dodatno, uključivanje ružičaste himalajske soli, soka od limuna ili male količine jabučnog octa može biti učinkovito . Ova praksa ne samo da vas hidratizira, već i pomaže u poticanju pražnjenja crijeva”, rekla je Đana.
Obavezno doručkujte
“Doručkujte hranjiv uz kavu ili prije nje. Izbjegavajte piti kavu na prazan želudac jer to može biti štetno ako želite regulirati svoje hormone. Ova navika ne samo da opterećuje vaše nadbubrežne žlijezde, već uzrokuje i porast razine kortizola tvoje tijelo.
Jutarnji treninzi
Istaknula je prednosti jutarnjeg vježbanja za dobrobit probavnog sustava. Napomenula je da je sudjelovanje u tjelesnoj aktivnosti nakon buđenja ključno jer potiče probavu pospješujući cirkulaciju krvi nakon prospavane noći.
BONUS TEKST
Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.
Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.
U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.
Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.
- Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.
Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.