Svježi miris u rublju nakon pranja uobičajena je želja, no to se ne postiže uvijek. Danas za vas imamo nekoliko korisnih savjeta koji mogu biti učinkoviti čak i bez omekšivača. Ako vjerujete da je omekšivač neophodan za nježno pranje, možda biste trebali ponovno razmisliti. Doista je moguće imati mirisno rublje bez ovisnosti o njemu. Jednostavno skupite ove prirodne sastojke.
Pogledajte YouTube kanal Sovety dlya doma kako biste otkrili metodu koja vam omogućuje da postignete dva cilja istovremeno: smanjit ćete troškove omekšivača i zadržati svježi miris rublja bez njega! Jedini sastojak koji će vam trebati je 1/2 šalice sode bikarbone.
Upute: Počnite tako što ćete u zdjelici pomiješati pola šalice soli s pola šalice sode bikarbone. Zatim dodajte eterično ulje u mješavinu. Provjerite jesu li svi sastojci temeljito izmiješani kako bi se postigla ujednačena tekstura. Nakon miješanja smjesu stavite u čistu, suhu staklenku za džem i pohranite na suho mjesto.
- Ova kombinacija ima dvojaku svrhu: učinkovita je za pranje i za čišćenje različitih površina. U kombinaciji sa soli, soda bikarbona pokazuje izvanrednu moć čišćenja. Postoje dva načina za korištenje ovog rješenja za kućanstvo. Jedna od mogućnosti je nanošenje izravno u bubanj. Samo napunite perilicu, dodajte deterdžent i dodajte 2 žličice ove mješavine. Zatim nastavite s pokretanjem ciklusa pranja na uobičajeni način. Nadalje, neke se mrlje mogu ukloniti jer i soda bikarbona i sol imaju svojstva koja se bore protiv mrlja.
U maloj posudi pomiješajte 1 dio votke s 4 dijela destilirane vode pomoću boce s raspršivačem. Dodajte 30 kapi eteričnog ulja i nanesite ga na svoju odjeću prije nego počnete glačati. Nervira li vas rublje koje nema ugodan miris? Ako ste na internetu tražili savjete o održavanju svježe arome u vašoj odjeći nakon pranja, vaša bi potraga mogla ovdje završiti.
Putovanje prema raskošnoj garderobi počinje s perilicom rublja. Korak 1: Nemojte preopteretiti perilicu rublja. Ovo može biti izazov za pojedince koji više vole pogodnost ubacivanja svih svojih odjevnih predmeta odjednom. Kako biste jamčili da je vaša odjeća temeljito očišćena, preporučljivo je ponovno razmisliti o ovoj praksi i odvojiti rublje u manje serije.
Korak 2: Suzdržite se od upotrebe previše deterdženta ili omekšivača. Iako se može činiti korisnim dodati više deterdženta ili omekšivača za uklanjanje neugodnih mirisa iz odjeće, ključno je zapamtiti da pretjerivanje može imati suprotan učinak. Pridržavajte se predložene količine prema kapacitetu punjenja vaše perilice rublja; inače može doći do nakupljanja sredstava za čišćenje, što dovodi do neugodnog mirisa.
BONUS TEKST
Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.
Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.
U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.
Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.
- Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.
Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.