Oglasi - Advertisement

Jaja su jedan od najboljih izbora kada je doručak u pitanju, ali mnogi se pitaju da li se jaja mogu jesti svako jutro i da li su ona zdrava.

Jaja igraju ključnu ulogu u gotovo svakom domu, pružajući značajne zdravstvene prednosti osim što su povoljna za proračun. Njihova svestranost omogućuje im da se uklope u mnoge različite recepte i kuhaju različitim metodama. Doručak, koji se često smatra najvažnijim obrokom u danu, ključan je za poticanje produktivnog dana, a uključivanje visokokvalitetnih proteina u prehranu može podržati ovaj cilj.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

To je razlog zašto mnogi preporučuju uključivanje visokoproteinske hrane kao što su jaja, slanina, tuna i druge slične opcije u vaš doručak. U ovom razgovoru istražit ćemo stavove zdravstvenih djelatnika o vašem odabiru jutarnjih obroka. Jesu li jaja korisna za svakodnevnu prehranu? Medicinski autoriteti daju posebne savjete zbog veze između određenih namirnica i povišene razine kolesterola.

Skupina od sedamnaest zdravstvenih stručnjaka, uključujući kardiologe i onkologe, ističe važnost redovitog doručka. Predlažu da bi hranjivi doručak trebao uključivati ​​mješavinu zobenih pahuljica s jogurtom ili sjemenkama. Ipak, kakvi bi mogli biti učinci svakodnevnog konzumiranja jaja?

  • Zabrinutost u vezi s razinama kolesterola u jajima i dalje postoji; međutim, nedavne studije pokazuju da se mogu bez problema uključiti u zdravu prehranu. Ipak, mišljenja zdravstvenih stručnjaka o ovoj su temi još uvijek podijeljena. Kako piše Today, neki pojedinci, poput neurologa dr. Najma i dr. Steina, radije konzumiraju samo bjelanjke zbog nedostatka kolesterola.

Nasuprot tome, Friman i Cheng, obojica kardiolozi, odlučili su u potpunosti ukloniti jaja iz svoje prehrane. S druge strane, neki ljudi, poput onkologa McQuadea, uključuju cijela jaja u svoje obroke, a ponekad pripremaju i kajganu s povrćem i povrćem kako bi poboljšali zdravlje svojih crijeva. U međuvremenu, stomatolozi često biraju tvrdo kuhana jaja kao brzi izbor doručka kada nemaju vremena.

Onkolog McQuade primjećuje da cijela jaja sadrže znatnu količinu čistih proteina i korisnih masti, iako ih on obično jede umjereno. Dr. James O’Keefe, član radne skupine za prehranu i stil života Američkog koledža kardiologije, dijeli ovo stajalište i smatra da je konzumacija dva jaja šest dana u tjednu razumna opcija. Nadalje, naglašava važnost uključivanja jaja obogaćenih omega-3 masnim kiselinama u prehranu, budući da su ona priznata kao esencijalni nutrijent za poboljšanje kardiovaskularnog zdravlja.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here