Oglasi - Advertisement

Glukoza u krvi, koja se obično naziva šećer u krvi, predstavlja količinu glukoze prisutne u krvotoku. Služeći kao primarni izvor energije za tijelo, posebno za mozak i mišiće, razine glukoze obično se reguliraju različitim mehanizmima u normalnim okolnostima.

Trudnice s dijabetesom tipa 1 ili tipa 2 mogu doživjeti hipoglikemiju, iako se to može dogoditi i kod osoba bez dijabetesa, obično nakon nedavnog srčanog ili moždanog udara. Jaka žeđ praćena suhim ustima jedan je od najistaknutijih simptoma hiperglikemije. Dodatni znakovi mogu uključivati ​​zamagljen vid, umor, neočekivani gubitak težine, kao i nelagodu u želucu ili mučninu.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

NHS identificira dva primarna simptoma na koja treba obratiti pažnju kada koristite zahod. Povišene razine šećera u krvi dovode do oslobađanja tekućine iz vaših stanica, što rezultira povećanim volumenom tekućine koju vaši bubrezi moraju filtrirati, stvarajući tako pojačan nagon za mokrenjem. Ako se tijekom noći budite kako biste obavili nuždu, to može značiti da se vaši bubrezi bore s eliminacijom urina, što također može biti potencijalni pokazatelj dijabetesa.

  • Infekcije mokraćnog sustava, uključujući probleme kao što su infekcije mokraćnog mjehura i soor, često pogađaju osobe s povišenom razinom šećera u krvi. Dok identificiranje infekcije povremeno može biti teško, postoji nekoliko važnih simptoma kojih morate biti svjesni. Osjećaj pečenja pri mokrenju i zamućen urin mogu ukazivati ​​na prisutnost infekcije. Osim toga, primjećivanje krvi u urinu služi kao značajan znak upozorenja te je ključno potražiti savjet liječnika ako se pojavi ovaj simptom.

Što čini idealnu razinu šećera u krvi? Osobama kojima je dijagnosticiran dijabetes savjetuje se da prate razinu šećera u krvi, a ako ste među njima, nabavka uređaja za kućno praćenje mogla bi biti praktičan izbor. Ovaj uređaj će vam dati prosječnu razinu šećera u krvi poznatu kao razina HbA1c. Iako se pojedinačna očitanja mogu razlikovati, NHS preporučuje da je za kućno praćenje tipičan cilj održavanje razine šećera u krvi između 4 do 7 mmol/l prije obroka i ispod 8,5 do 9 mmol/l dva sata nakon obroka.

Za procjene koje se provode svakih nekoliko mjeseci, preporučena ciljna vrijednost za HbA1c je ispod 48 mmol/mol (ekvivalentno 6,5% u prijašnjem sustavu mjerenja). Ako ste zabrinuti u vezi sa svojim simptomima, preporučuje se da se obratite svom liječniku opće prakse. U hitnim slučajevima uvijek pozovite hitnu pomoć ili idite u najbližu zdravstvenu ustanovu.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here