Oglasi - Advertisement

Kada je u pitanju obrezivanje stabala jabuke, prvenstveno se mora pogledati starost samog staba. Ovaj postupak ima specifične karakteristike za svaku godinu života, samim tim vam danas donosimo jednostavan vodič za ovaj postupak.

U ovoj situaciji drvo se samo reže na duljinu od 80 do 100 cm. Ako stablo ima grane, nužno je ukloniti sve one koje se nalaze u predjelu debla do visine od 70 cm od tla, kao i one koje rastu pod oštrim kutom. Zadržite samo jednu granu koja se proteže pod pravim kutom i odrežite je na 3 do 5 pupova od debla.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Tijekom druge godine rasta mlade biljke zadržavaju 3-5 najsnažnijih i ravnomjerno raspoređenih grana. Donje grane trebaju biti dugačke između 30-40 cm, dok gornje grane ne smiju biti duže od 20 cm. Dodatno, vrh se podrezuje tako da bude samo 20 cm viši od gornjih grana. Od 3. do 5. godine obrezivanje stabla jabuke svedeno je na minimum.

  • Usredotočite se isključivo na grane koje su oštećene, izdanke koji se formiraju u središtu krošnje i postaju pretjerano debeli, te one koji se križaju ili trljaju jedni o druge. Preporučljivo je ne skraćivati ​​grane koje ravnomjerno rastu. Treba podrezati samo one koji su uvelike prerasli svoje srodnike ili rastu u neželjenom smjeru.

Razdoblje jesenske rezidbe Ako vas zanima idealno vrijeme za jesensku rezidbu, važno je imati na umu da ne postoji određeni datum za referencu. Prije svega, vrijeme ovisi o klimi u vašoj regiji i određenim vremenskim obrascima tijekom cijele sezone. Da biste odredili pravi trenutak, uzmite u obzir sljedeće kriterije: svi vrtlarski zadaci moraju biti završeni (uključujući obrezivanje, bijeljenje i malčiranje stabala).

– Ne samo da je lišće opalo, nego ste ga i zatrpali. – Zrak je hladan i suh. – Temperatura tek treba pasti ispod nule. Obično se ovi uvjeti promatraju krajem listopada ili početkom studenog; međutim, neka područja mogu imati varijacije. Ipak, nije mudro brzopleto pristupiti tako važnoj stvari kao što je sječa stabala jabuka.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here