Oglasi - Advertisement

Danas ćemo pisati o Nataliji Kosarov iz Rusije koja je riješila da postane surogat majka prvenstvenoz finansijskih razloga. Njen glavni cilj je bio zaraditi novac koji joj je bio potreban.

U svetu ispunjenom kontrastima – između materijalnog i emotivnog, zakonskog i ličnog, racionalnog i intuitivnog – priče o ljudima koji pomažu drugima da dobiju ono što im priroda uskraćuje uvek imaju snažan emotivni naboj. Jedna od takvih priča pripada Nataliji, ženi koja je odlučila da kroz surogat materinstvo pruži život, radost i nadu onima koji su godinama živeli u iščekivanju i bolu.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Ona nije samo nosila nečije dete – ona je nosila snove, budućnost i ljubav u najčistijem obliku. Njena priča, iako protkana izazovima, pokazuje da je humanost jača od novca, da je empatija jača od ugovora, i da se prava snaga krije u sposobnosti da se nekome promeni život – zauvek.

1. Prva odluka i početak puta

Natalijino iskustvo s ulogom surogat majke nije bilo impulsivno. Sve je započelo kada je, kroz specijalizovanu agenciju, čula potresnu priču para koji se godinama borio s neplodnošću. U trenutku kada je osetila njihovu tugu i beznadežnost, sve materijalno za nju je izgubilo značaj. Iako je bila svesna da će dobiti novčanu naknadu, priznaje da je u tom momentu potpuno zaboravila na honorar – jedina misao bila joj je: “Moram im pomoći.”

2. Pravni okvir i podrška agencije

S obzirom na to da je surogat materinstvo zakonski regulisano u Rusiji, sve obaveze i prava jasno su definisani. Agencija preko koje učestvuje ne samo da obezbeđuje kontakt između surogat majke i bioloških roditelja, već pokriva i administrativne poslove, uključujući plaćanje poreza, izradu ugovora i vođenje medicinske dokumentacije.

Tokom prve trudnoće, njen pravni dogovor s agencijom bio je ograničen do potvrde trudnoće, dok je sa roditeljima imala direktan sporazum do trenutka porođaja. U drugom slučaju, iskustvo i poverenje doveli su do još dublje saradnje – ugovori su obuhvatili ceo period trudnoće do samog rođenja deteta, sa definisanim pravima, obavezama i osiguranjem za sve nepredviđene okolnosti.

3. Reakcije okoline i porodice

Kao i kod većine neuobičajenih odluka, reakcija najbližih nije bila jednostavna. Kada je prvi put otkrila svoju nameru da postane surogat majka, njena majka je bila zbunjena i nesigurna. Surogatstvo je za mnoge još uvek tabu tema, često obavijena nerazumevanjem i predrasudama. Ipak, nakon što je čula Natalijina razmišljanja i doživela njenu odlučnost, majka joj je pružila potpunu podršku

4. Emotivni aspekt i razvoj odnosa

Prva trudnoća ostavila je dubok trag. Iako nije planirala da ponovo učestvuje u programu, emocije koje je nosila sa sobom nisu izbledile. Poseban odnos koji se razvijao sa biološkim roditeljima, temeljen na poverenju i zahvalnosti, bio je presudan da ponovo pristupi procesu.

Njihova komunikacija nije prestala nakon porođaja – razmenjuju poruke, čestitke i fotografije, a Natalija se uvek raduje kada vidi nasmejano lice devojčice koju je donela na svet.

Ova povezanost joj je pomogla da definiše sopstvenu ulogu u surogatstvu:
“Ja sam kao dadilja do rođenja.”

  • Brine o detetu dok je ono u njenoj utrobi, a zatim ga s ljubavlju i mirom predaje onima kojima ono pripada.

5. Selekcija roditelja i personalizacija

U drugoj trudnoći, agencija je dodatno unapredila proceduru:

  • Personalizovano upoznavanje između surogat majke i roditelja
  • Mogućnost obostranog izbora i uspostavljanje odnosa pre samog početka procesa

Natalija je opet imala sreću – odnosi su se brzo razvili, povezivanje je bilo obostrano i prirodno. Takva kompatibilnost ne samo da olakšava komunikaciju, već i smanjuje emocionalni stres koji prati ovako zahtevnu ulogu.

6. Etika, vrednosti i granice

Kroz godine, susretala se i sa neobičnim i neprikladnim ponudama. Jedan muškarac iz SAD joj je ponudio visoku novčanu nadoknadu i luksuzno letovanje, u zamenu za to da mu rodi dete. Međutim, kada je otkrila da je u vezi s drugim muškarcem i da postoji nejasnoća u njegovim namerama, Natalija je odlučno odbila ponudu. Za nju, emotivna sigurnost i vrednosti imaju veću težinu od bilo kakvog finansijskog dobitka.

7. Izazovi i pravna zaštita

Ugovori koje potpisuje sadrže:

  • Mogućnosti spontanog pobačaja
  • Medicinske intervencije
  • Odluke u slučaju komplikacija

Iako je sistem zakonski zaštićen, Natalija smatra da su naknade za surogat majke u Rusiji i dalje preniske, posebno kada se uzmu u obzir:

  • Fizički rizici
  • Psihički pritisak
  • Emocionalna uključenost

Neke žene, kaže, pristaju na iznose ispod 7.000 evra, što smatra neadekvatnim i nedostojnim cene koju telo i psiha plaćaju.

8. Vidljivost i svedočanstva

Tokom prve trudnoće, Natalija je vodila blog, deleći svoje iskustvo sa svetom. Agencija to tada nije odobravala, ali su roditelji bili uz nju. Danas, tokom druge trudnoće, i agencija i roditelji je podržavaju da bude prisutna na društvenim mrežama.

Ne traži aktivno informacije o deci koje je rodila, ali se uvek razveseli kada dobije vest, sliku ili poruku – jer zna da je učestvovala u nečijoj životnoj radosti.

Natalijina priča nije samo priča o surogatstvu – to je priča o darivanju, o hrabrosti, o dubokom ljudskom saosećanju. Iako fizički nosi dete samo devet meseci, trag koji ostavlja u životima drugih trajan je i neizbrisiv.

Zahvaljujući svojoj snazi, odlučnosti i osećaju svrhe, uspela je ne samo da pomogne drugima, već i da sebi promeni život iz korena. Danas, sve sumnje i strahovi koje je imala na početku, zamenjeni su osećajem ispunjenosti, mira i ponosa.

Jer nema veće nagrade od saznanja da si nekome omogućio ono najvrednije – život.

POKLANJAMO TI BESPLATNU KNJIGU!

Upiši svoj e-mail i preuzmi BESPLATNU knjigu 'Bogati otac, siromašni otac'! Saznaj kako korak po korak doći do finansijske slobode i izgraditi život iz snova!

Jedan klik do tvoje knjige i novih prilika!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here