Oglasi - Advertisement

Zimi štakori ostaju vrlo aktivni i obično ne spavaju. Tragaju za hranom i mogu se brzo kretati, čak i kroz snijeg. Često se okupljaju u skupinama tražeći udobna mjesta koja im pružaju prehranu. Portal lyubimaya koji se obično nalazi u stambenim četvrtima nudi savjete kako ih spriječiti da vaš dom pretvore u svoj dom! Ovi štetnici mogu se provući i kroz najsitnije otvore, a imati takve susjede općenito nije dobrodošlo.

Sljedeće preporuke pomoći će vam u uklanjanju ovih nepoželjnih stanovnika. Što ih tjera da traže utočište u našim domovima? Tijekom hladnijih mjeseci naši se domovi pretvaraju u sigurna utočišta za glodavce u potrazi za toplinom i hranom. Sa svojim iznimnim njuhom, lako mogu pronaći različite izvore hrane koji su obično prisutni u kuhinjama i oko kuće. Ovi glodavci jedu niz namirnica, poput kruha, brašna, pšenice, slatkih grickalica, pa čak i hrane za kućne ljubimce. Svoja gnijezda grade od papirnatih ili plastičnih vrećica, koje općenito imaju promjer od 15 do 20 centimetara.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

  • Uobičajena mjesta gdje se glodavci mogu sakriti uključuju prostore iza hladnjaka, ispod kauča, blizu radijatora ili čak ispod kreveta. Kako bi se spriječila njihova prisutnost, mogu se koristiti kuglice od naftalina koje bi se trebale postaviti na mjesta gdje je primijećena aktivnost glodavaca. Preporuča se oprez jer ih treba držati podalje od kućnih ljubimaca koji bi ih mogli progutati. Učinkoviti kućni lijekovi za suzbijanje glodavaca uključuju korištenje proizvoda za koji je potrebno samo nekoliko kapi kako bi se miševi držali podalje. Osim toga, metvica djeluje kao prirodni lijek za uklanjanje glodavaca i prikladna je za unutarnju i vanjsku primjenu.

Ova metoda neće naštetiti kućnim ljubimcima. Da biste ga koristili, namočite pamučni štapić u nekoliko kapi prirodnog ulja paprene metvice i postavite ga na mjesta gdje su prisutni glodavci. Zamijenite štapiće dva puta tjedno. Važno je razumjeti kako su glodavci ušli u vaš dom kako biste mogli zatvoriti sve otvore pomoću poliuretanske pjene ili druge prikladne metode. Eterična ulja su učinkovita ne samo protiv glodavaca, već i protiv letećih i gmižućih insekata. Pružaju dugotrajnu zaštitu i ugodno mirišu. Za pripremu spreja pomiješajte 10 do 15 kapi eteričnog ulja paprene metvice s 300 ml vode, dobro promiješajte i pretočite otopinu u bočicu s raspršivačem.

Na područja sklona najezdi insekata nanesite ovo visoko ocijenjeno sredstvo protiv insekata i uživajte u njegovim prednostima. Dok metvica može biti učinkovita sama po sebi, njezina kombinacija s kajenskim paprom stvara još snažnije rješenje za odbijanje glodavaca. Potrebni sastojci su 1 žličica paprike, 1 žličica sušene metvice, 1 žličica češnjaka u prahu i 1/2 litre tople vode. Započnite mljevenjem čilija i sušene mente zajedno u mlinu. Nakon što se fino izmiješa, premjestite smjesu u odgovarajuću posudu i dodajte toplu vodu, pazeći da je dobro pokrivena. Zatim dodajte češnjak u prahu i dobro promiješajte sve komponente. Na kraju procijedite mješavinu kroz gazu u odgovarajuću posudu prije nego što je prebacite u bočicu s raspršivačem.

Zatim ovu smjesu primjenjujemo na mjesta gdje postoji veći rizik od aktivnosti glodavaca. To uključuje korištenje plastičnih boca i ulja. Trebat će vam plastična boca koja sadrži 100-150 ml bilo koje vrste biljnog ulja. Za pripremu smjese ulijte suncokretovo, repičino ili maslinovo ulje u plastičnu bocu od 2 litre. Budući da štakor može pristupiti bilo kojem prostoru kroz koji može proći njegova lubanja, može ući u plastičnu bocu kroz otvor na vrhu. Po želji možete staviti dodatni mamac na dno boce. Ova metoda učinkovito hvata miša unutra bez nanošenja bilo kakve štete, omogućujući nježno i jednostavno uklanjanje.

  • Ovaj sapun posjeduje karakteristike odbijanja glodavaca slične onima koje ima paprena metvica, što ga čini prikladnim sredstvom za odvraćanje insekata. Jednostavno ih postavite blizu vrata, prozora i svih mogućih ulaznih točaka. Osigurajte da je svaka pristupna točka u vašem domu zapečaćena materijalima poput čelične vune, metalne vune, betona ili aluminijske folije. Posebno je aluminijska folija učinkovita u odbijanju glodavaca i izvrsno djeluje kao sredstvo odvraćanja. Osim toga, izbjegavajte korištenje materijala kao što su drvo ili guma, koje štakori mogu lako prožvakati. Miris paprene metvice ugodan je za ljude, ali je prilično oduran glodavcima.

Kako biste stvorili svježi okoliš u svom domu, možete namočiti pamučne kuglice u ulju paprene metvice i staviti ih na ključne ulazne točke. Osim toga, savjetuje se nanošenje sode bikarbone na područja s mišjim izmetom ili drugim znakovima štakora. Ova tvar može spriječiti oslobađanje plinova u tijelu životinje kada se proguta, što može dovesti do smrti životinje. Ako imate kućne ljubimce, razmislite o stavljanju sode bikarbone u posudu koja ima dovoljno velike otvore da u njih mogu ući štakori. Kako miševi ne bi ušli u vaš dom, također možete koristiti ultrazvučni uređaj za tjeranje štetočina.

Postavite ga blizu ulaza ili na mjesta gdje mislite da bi mogli boraviti miševi. Odbojnici emitiraju zvukove koji su nečujni za ljude; međutim, ti zvukovi mogu stvarati nelagodu glodavcima i potaknuti ih da odu. Uvjerite se da u blizini nema prepreka jer bi one mogle ometati učinkovitost ultrazvuka. Ovaj repelent se može naći u većim maloprodajnim mjestima ili kupiti online. Važno je napomenuti da se štakori s vremenom mogu prilagoditi zvukovima koje proizvodi repelent, što dovodi do privremenog utjecaja na njegovu učinkovitost. Kako biste učinkovito eliminirali štakore, razmislite o uvođenju mačke u svoje kućanstvo za lov na miševe.

Nema potrebe da mačka posjeduje iznimne vještine u njihovom hvatanju. Ovi mali sisavci vrlo su prilagođeni prisutnosti svojih grabežljivaca i pobjeći će na prvi dašak opasnosti. Razmislite o tome da od prijatelja zatražite mačje krzno i ​​raširite ga po različitim mjestima. Iako ovaj pristup možda nije najzdravija opcija, pokazao je učinkovitost u zavaravanju štakora. Da biste napravili snažan repelent, pomiješajte češnjak s vodom. 1 ili 2 češnja češnjaka sitno nasjeckajte i pomiješajte s najmanje 1 šalicom (250 ml) tople vode. Dobivenu smjesu ulijte u bočicu s raspršivačem i nanesite je na mjesta gdje ima miševa. Za najbolje rezultate, ponovno nanesite sprej svakih nekoliko dana kako miševi ne bi ušli u vaš dom.

Živi li u vašem kućanstvu mačka i smatrate li da je mačka najbolji način da se riješite miševa? Alternativno, koristite li neke kemijske proizvode za uklanjanje miševa iz svog životnog prostora? Podijelite svoja iskustva s nama u komentarima…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here