Oglasi - Advertisement

Postoje različiti načini pripreme gulaša, a kako postići što bolju autentičnu varijantu, tema je razgovora chefa Ivice Štrumla. Odabir odgovarajućeg mesa ključan je za ovaj proces. Počnite s goveđim vratom. Kad je riječ o pirjanju luka, ključno je odrediti točan trenutak za dodavanje mesa. Luk bi trebao postići ravnotežu debljine, slatkoće i okusa, izbjegavajući neodoljiv okus “kuhanog luka”.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Shodno tome, meso ne smije biti pretjerano zapečeno ili previše blijedo, jer će obje krajnosti umanjiti okus jela. Težite srednjoj boji sličnoj onoj koja se koristi za rižoto. Prije nastavka Štruml preporuča da meso narežete na veće kocke. Jednostavno skinite opne i žilice, a mast ostavite netaknutom kako bi se otopila i obogatila okus jela. Osim toga, budite liberalni s vinom, pazite da odaberete kvalitetnu opciju.
Za gulaš je najbolje crno vino, idealno ono koje rado pijete. Zagrijte 1 decilitar suncokretovog ulja ili svinjske masti u čvrstoj tavi dok se ne počne dimiti, pazeći da se previše ne dimi. Zatim dodajte 1 kilogram goveđeg vrata narezanog na krupnije kockice, 500 grama crvenog luka, 40 grama češnjaka, 5 grama kima (ili pola žličice), 4 lista lovora i nekoliko vezica peršinova lista.

  • Zatim dodajte nasjeckano meso i kuhajte ga na jakoj vatri prije nego što ga izvadite iz posude. Nakon toga na preostalu masnoću dodajte sitno nasjeckani luk. Štruml ne preporučuje ribanje ili miješanje luka kako bi proces bio jednostavan, jer vjeruje da te metode rezultiraju lošim okusom jela. Započnite prženjem luka, miješajući ga s vremena na vrijeme dok ne porumeni, ali pazite da ne potamni. Na kraju ponovno stavite meso u tavu i miješajte dok tekućina ne ispari, temeljito dehidrirajući meso.

Zatim dodajte vino i ostavite da se kuha dok potpuno ne ispari, zadržavajući samo svoj okus. U ovoj fazi meso je po drugi put podvrgnuto dehidraciji. Zatim umiješajte dvije trećine nasjeckanog češnjaka, sitno naribano korjenasto povrće, tri lista lovora, mljevenu papriku, sol i papar. Kad povrće počne otpuštati svoju vlagu, dopustite joj da još jednom ispari, što označava treću dehidraciju. Kako prenosi N1, zvuk prženja značit će da je sva tekućina isparila.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here