Oglasi - Advertisement

Današnja se rasprava vrti oko teme za koju mislimo da će se svima svidjeti. Svatko od nas je u nekom trenutku u životu imao problema s ušima, a mi smo ovdje da podijelimo priču koja ilustrira koliko stvari mogu postati komplicirane…

Ovaj članak donosi nevjerojatnu priču o starijoj ženi iz Tajvana koja se susrela s neobičnom situacijom. Nakon nekoliko dana borbe s nesanicom, odlučila je potražiti pomoć liječnika. Posebno ju je mučio intenzivan osjećaj svrbeža u uhu čije podrijetlo za nju nije bilo poznato. Na njezino iznenađenje, medicinski stručnjaci otkrili su da joj je pauk ušao u uho i da je ondje bio nekoliko dana. Nakon uspješnog postupka, pauk je pažljivo izvađen iz njezina uha. Početkom travnja, 64-godišnja žena koja živi u Tajvanu osjetila je pokrete uz zujanje i škljocanje u lijevom uhu.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

  • Osjećajući se umorno i iscrpljeno, odlučila je posjetiti liječnika. Nakon sveobuhvatnog pregleda, liječnik je pronašao malog pauka koji živi u njezinom ušnom kanalu, koji se udomaćio i čak je odbacio svoj egzoskelet. Dr. Tengcin Wang, voditelj odjela za otorinolaringologiju u gradskoj bolnici Tainan, izvijestio je NBC News da je medicinsko osoblje upotrijebilo cijev za uklanjanje pauka zajedno s njegovim egzoskeletom. Također je upozorio javnost da bude oprezna zbog sličnih simptoma. Pauk je bio prilično sitan, svega dva do tri milimetra, zbog čega žena nije osjetila nikakvu nelagodu.

Ovaj događaj je važan jer označava prvo dokumentirano pojavljivanje kukca koji se linja unutar ljudskog uha. Posljedično, uključeni pojedinac zabilježio je iskustvo i predstavio ga kao izvješće o slučaju u New England Journal of Medicine. Dr. David Kasle, ORL specijalist u Sinus and Allergy Hospital u južnoj Floridi, primijetio je da je slučaj koji je opisao dr. Wangea bio neobičan i uznemirujući. Ipak, istaknuo je kako se ORL stručnjaci tijekom svoje karijere često susreću s različitim primjerima kukaca ili člankonožaca koji borave u ušima pacijenata.

Vanjski zvukovod, koji se obično naziva zvukovodom, ima nježnu i osjetljivu kožnu ovojnicu. Prisutnost insekata unutar ovog kanala može stvoriti izražen osjećaj škakljanja i gmizanja. Prema nedavnom istraživanju dr. Wangea, korištenje lidokaina ili etanola može se pokazati korisnim za izvlačenje većih insekata. Ovaj pristup uspješno imobilizira insekte, čime se sprječava bilo kakva dodatna šteta. Unatoč tome, treba biti oprezan jer ova tehnika predstavlja rizik ako je bubnjić perforiran, što je stanje koje bi moglo biti teško identificirati bez stručne pomoći.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here