Oglasi - Advertisement

Zimski i prohladni jesenski mjeseci najučinkovitiji su načini sušenja rublja. Kako temperature padaju i dani postaju kraći, povećana vlažnost može povećati rizik od plijesni u vašem domu, što otežava pronalaženje učinkovitih rješenja za sušenje rublja. Žena nam je došla s ručnikom za koji tvrdi da smanjuje vrijeme sušenja i troškove energije.

Jana preporučuje da vrijeme sušenja možete skratiti tako da stavite “suhi ručnik u prvih 15 minuta” ciklusa sušenja i zatim ga izvadite iz sušilice. Ona tvrdi da ova metoda može povećati učinkovitost sušenja “za više od 30 posto”. Na pitanje gledatelja u komentarima videa o tome hoće li ručnik nakon toga biti “mokar”, potvrdila je, “da, upija puno viška vlage.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Jedan je komentator istaknuo učinkovitost ove metode, rekavši da ovu tehniku ​​koristi za zahtjevnije materijale poput frotirskih ogrtača i jorgana, te je spomenuo da se dobro ponaša i s tim predmetima. U jesenskim i zimskim sezonama, ostavljanje mokre ili vlažne odjeće da se osuši na zraku može povećati šanse za razvoj plijesni u kući.

  • Na sličan način, rad sušilica za odjeću može rezultirati znatnim povećanjem troškova električne energije, što trik sa suhim ručnikom čini učinkovitom metodom za smanjenje vremena rada skupog uređaja i uštedu novca. Osim toga, čak i u nedostatku sušilice rublja, postoje različite tehnike za ublažavanje utjecaja vlažne odjeće u vašem domu i ubrzavanje procesa sušenja.

Korištenje odvlaživača može ublažiti utjecaj sušenja na vaše rublje, bez obzira na to jeste li odabrali električni uređaj ili cjenovno pristupačniji jednokratni tip. Još jedna preporuka stručnjaka je da na prozorsku dasku stavite posudu s kamenom soli dok vam se odjeća suši. Ključno je osigurati da su prozori otvoreni jer dobra ventilacija smanjuje kondenzaciju iz vlažnog rublja, a sol će pomoći u apsorpciji viška vlage iz zraka.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here