Električne utičnice su sklone nakupljanju prljavštine, osim toga, nije ih lako očistiti zbog mogućnosti strujnog udara. Međutim, pravilnom metodom utičnica se može vratiti u prvobitno stanje i zajamčeno će ostati sigurna i privlačna bez opasnosti. Prvi korak i najvažnija stvar koju treba učiniti prije pokretanja bilo kakvog postupka čišćenja je isključivanje izvora napajanja.
Primarni postupak čišćenja započinje mekom krpom koja je suha, a zatim se tom krpom prelazi preko plastičnog okvira utičnice. Ova metoda uključuje upotrebu meke krpe od mikrovlakana za uklanjanje prašine i dlaka s površine. Suha krpa je potpuno sigurna jer eliminira mogućnost korištenja vode u ovakvim situacijama, što je potpuno zanemareno zbog potencijalne opasnosti od strujnog udara.ž
- Ako su tragovi prljavštine dublji, stariji ili masniji, suha krpa možda neće biti dovoljna. U tim slučajevima postoji nekoliko dodatnih metoda. Jedan od problema je korištenje običnog krumpira! Odbacite plastičnu prepreku i prerežite krumpir na pola. Zatim gurnite unutarnji dio krumpira preko plastičnog kanala. Škrob u krumpiru prirodno je učinkovit u uklanjanju žilavih mrlja i masnoće bez upotrebe jakih kemikalija. Kada je površina premazana sokom krumpira, suhom krpom ponovno je uklonjen sav preostali škrob. Ova metoda je ekološka i vrlo učinkovita.
Za temeljitije čišćenje požutjele plastike koja je uobičajena na starijim utičnicama, možete napraviti mješavinu sode bikarbone i vode koja će biti korisna. Pomiješajte dvije žlice sode bikarbone sa žličicom ili dvije vode da dobijete gustu smjesu. Utrljajte pastu na vanjski dio utičnice, izbjegavajući kontakt sa samim otvorima, to može dovesti do nakupljanja sode koja bi negativno utjecala na električne komponente. Smjesu nježno ispolirajte mekom spužvom i zatim obrišite mekom krpom. Ova metoda ne samo da čisti utičnicu, već joj vraća i svjetliju boju.
Kada se nosite sa sivkastim mrljama, ocat je koristan. Namočite štapić vate u bijeli ocat i nježno ostružite mrlje s problematičnih područja, izbjegavajući otvore na ulazu. Na kraju, svakako pustite da se utičnica osuši suhom krpom.
Svaka od ovih metoda učinkovita je i temeljita u čišćenju električnih utičnica, ali uvijek ne zaboravite isključiti struju prije nego što počnete!
BONUS TEKST
Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.
Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.
U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.
- Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.
Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.
Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.