Oglasi - Advertisement

Uništavanje plijesni u kupaonici je dugotrajan proces koji zahtijeva puno angažmana i pažnje. Ova odvratna gljivica koja se često nalazi na zidovima, pločicama, fugama, pa čak iu skrivenim prostorima, ima i estetske i zdravstvene probleme. Unatoč uobičajenoj prisutnosti plijesni u kupaonici, postoje praktične metode za njihovo uklanjanje i sprječavanje ponovnog pojavljivanja. Ovo je napisao Real Simple.

Prvi korak u rješavanju plijesni je razumjeti što potiče njezin razvoj. Visoka vlažnost i ograničena ventilacija glavni su uzroci plijesni. Vlaga koja se brzo skupi tijekom kupanja zadržava se na površini kao para koja se kondenzira. Za smanjenje vlage ključno je često rotirati ventilaciju kupaonice, osobito nakon tuširanja.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

  • Ako imate prozor u kupaonici, možete ga otvoriti kako biste omogućili učinkovitiju cirkulaciju zraka, što pomaže sušiti mokre površine. Ako nema prozora, uključivanje ventilatora može olakšati smanjenje vlažnosti. Brisanje prašine i održavanje higijene kupaonice također je od velike važnosti jer se prašina može pretvoriti u plijesan. Osim toga, izbjegavajte ostavljati mokre ručnike pohranjene u kupaonici – bilo bi dobro da ih iznesete van ili objesite na suho mjesto gdje se mogu brzo osušiti.

Osim neuređenog izgleda koji ostavlja za sobom, prisutnost plijesni u kupaonici može nepovoljno utjecati na zdravlje svih ukućana. Stalna izloženost plijesni može dovesti do raznih zdravstvenih problema, uključujući alergije, respiratorne infekcije i druge probleme. Zato je ključno često pregledavati i uklanjati plijesan, time ćete sačuvati svoje zdravlje i zdravlje svoje obitelji.

Plijesan nije samo štetna za zdravlje, već može dovesti i do površinske degradacije raznih dijelova u kupaonici. Zbog toga je korisno brzo reagirati i ukloniti sva mjesta na kojima primijetite prisutnost plijesni kako biste izbjegli buduće štete. Ako želite jednostavan i prirodan način uklanjanja plijesni, preporučuje se mješavina koja sadrži tri dijela sode bikarbone i jedan dio vodikovog peroksida. Ovaj amalgam ima snažan antibakterijski učinak i učinkovit je u uklanjanju plijesni s raznih površina.

Nakon što napravite ovu smjesu, upotrijebite je četkom za rješavanje područja koja su pokazala plijesan. Nježno izribajte površinu kako biste osigurali da smjesa prodre do najdubljeg dijela kalupa i ukloni sve preostale tragove plijesni. Nakon što ste izribali područje, jednostavno ga isperite vodom i ostavite da se osuši ili ga obrišite čistom krpom od mikrovlakana.

Za dodatnu sigurnost tu je i zanimljiva metoda sa svijećama. Uzmite običnu svijeću i više puta njome četkajte praznine između pločica. Kerozin u svijeći stvara tanak, vodootporan sloj koji štiti površinu od vlage, dok svjetlost plamena svijeće osvjetljava spojeve i povećava njihovu estetsku privlačnost. Na kraju skinite višak voska suhom krpom koja je na bazi mikrovlakana, ostružite fuge i ostavite da se osuše.

Ovaj vodootporan sloj, dobiven od kerozina svijeće, postojan je nekoliko dana i ima značajan učinak usporavanja povratka plijesni. Kako bi zaštita bila učinkovita, preporučuje se ovaj postupak ponoviti barem jednom mjesečno. Na taj način ne samo da ćete eliminirati plijesan, već ćete i očuvati higijenu svoje kupaonice i učiniti je svježim, čistim prostorom.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here