Oglasi - Advertisement

Učinkovitost perilica rublja, u kombinaciji s odgovarajućim deterdžentom, omogućuje uklanjanje prljavštine u hladnoj vodi jednako dobro kao iu toploj vodi. No, predmete poput ručnika i posteljine treba prati na 90 stupnjeva radi pravilne dezinfekcije, dok se ostale vrste rublja mogu prati na nižim temperaturama.

Naslage deterdženta ili omekšivača mogu uzrokovati začepljenje spremnika deterdženta, što dovodi do neugodnih mirisa i otežava čišćenje odjeće. Važno je koristiti mjernu posudu i pridržavati se smjernica navedenih na pakiranju deterdženta. Kako biste smanjili bore, korisno je protresti odjevni predmet prije vješanja. S vremenom se razne nečistoće poput prljavštine i ostataka deterdženta mogu nakupiti u perilici rublja, što dovodi do bijelih mrlja i neugodnih mirisa na vašoj odjeći. Za održavanje čistoće slijedite ove korake: – Nakon svakog pranja odmah ispraznite perilicu.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

  • – Uklonite ostatke deterdženta s gumene brtve vrata perilice rublja. – Redovito čistite ladicu za deterdžent. – Pustite stroj bez rublja jednom mjesečno. Koristite deterdžent za dezinfekciju i ocat za održavanje čistoće i učinkovitosti stroja. Kako biste izbjegli gužvanje odjeće, protresite je prije vješanja.

Odjeća može razviti neugodne mirise i bijele mrlje kao rezultat prljavštine, naslaga deterdženta i drugih nečistoća koje se s vremenom nakupljaju u perilici rublja. Kako biste to spriječili, preporučljivo je isprazniti perilicu odmah nakon svakog pranja i očistiti ostatke deterdženta s gumene brtve na vratima perilice.

Redovito čistite ladicu za deterdžent. Najmanje jednom mjesečno, čak i kada ne perete rublje, pustite perilicu rublja s deterdžentom za dezinfekciju i octom kako biste bili sigurni da je čista i da ispravno radi. Dobro protresite svoju odjeću prije nego što je objesite, jer to pomaže smanjiti nabore.

S vremenom nakupljanje prljavštine i ostataka deterdženta u vašoj perilici rublja može dovesti do razvoja bakterija, što rezultira neugodnim mirisima na vašem rublju. Evo nekoliko savjeta za sprječavanje ovog problema:

1. Nakon svakog pranja obavezno odmah ispraznite perilicu.

2. Uvjerite se da guma na vratima nema ostataka deterdženta.

3. Redovito čistite ladicu za deterdžent.

4. Jednom mjesečno pokrenite prazan stroj koristeći dezinfekcijski deterdžent i ocat umjesto rublja — ova praksa će promovirati čistoću i osigurati da uređaj ispravno radi. Slijedeći ove jednostavne korake možete dosljedno održavati svježinu i čistoću svoje odjeće!

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here